Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední dny prázdnin

2. 9. 2008

Doma opět nastaly přípravy, panička začala balit, nakupovat a připravovat naše věci. To už jsem věděla, že někam pojedeme. Zkušenější Brutík mně ujistil, že místo našeho pobytu bude určitě v chatě, ale věřte chlapovi. ;-)

Měl pravdu. Přijeli jsme do lesa, kde se nám to strašně moc líbí. Nejdřív jsme museli s Brutem zkontrolovat všechna naše místečka, očuchat nové hromádky dančích a kančích bobků, obhlídnout myší díry a teprve pak jsme se spokojeně uvelebili na našich oblíbených místech. Brut se schoval pod stůl odkud má skvělý rozhled a já vyskočila na lavici, kde už ležela připravená deka. Přece se nebudu povalovat po zemi, když můžu chrnět na měkkém.

Od druhého dne nastala doba her a plavání. Kluci s námi bláznili s míčkem, chodili na procházka a taky nám házeli klacky do vody. To Vám bylo žůžo. :-) Navíc ve čtvrtek přijela Balinka. To už z nás byla pořádná smečka a bylo to na našem řádění znát. Aby si Brut trochu odpočinul ( pořád totiž hlídal), tak jsme se vypravili na návštěvu ke Katce a jejím psím miláčkům Britovi a Salmě. Chvíli jsme poseděli na kafíčku a pak vyrazili na procházku. Briťák nevěděl, kterou holku si má hlídat dřív a tak to vyřešil šalamounsky a v pravidelných intervalech obíhal všechny. Procházka byla zakončená koupačkou, kdy jsme mimo Balči všichni krásně plavali. Balinka pobíhala po bříško ve vodě a kradla nám vylovené klacky a míčky.

Balinka sice v neděli odjela, ale pro změnu jsem chodila za Anýzkem, což je tibetský teriér a pořádně jsme spolu lítali. Další týden jsme chodili na dlouhé procházky po okolí, koupali se, blbli s Brutem a "lovili" zvěř. Začala jsem veverkou. Ta byla tak vystrašená, že se ani nepokusila o útěk. Naštěstí panička držela Bruta na úvazu, takže nedošlo k jejímu zašlápnutí. Po chvíli se vzpamatovala a spokojeně odhopkala pryč. Následovalo stádečko muflónů. Brut začal pobíhat v soustředěných kruzích, čuchat a já jen čekala, až vyrazí. Vše nám překazila opět panička, když nás oba připla na vodítko...a to vám byli mufloni jen kousek od nás. Pak už zbývali jen myšky.

Zkrátka... prázdniny podle našich představ.. hodně běhání v lese, koupání v řece, lovení kde čeho a kdykoliv mazlení s rodinkou. Taky spaní na postelích a s paničkou, což se doma neděje. Odjížděli jsme domů poslední den prázdnin s lítostí a s přáním, aby jsme se zase co nejdřív na chatu vrátili.