Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství České republiky Kralupy nad Vltavou 12.10.2008

16. 10. 2008

Ranní vstávání po páté hodině, odjezd v šest ráno a doprovod naší kamarádky a zároveň řidičky Hanky udělal z nedělního závodu trochu vyjímečnou akci. Na místo určení jsme bez potíží  ( i přes mlhu, která se místama držela) přijeli těsně po sedmé. V té době pořadatelé začali stavět přijímací stan, místo shromaždiště a taky dopřipravovat dráhu. Jedním kouknutím oka panička prohlásila, že louka je krásně připravená, posekaná a i díky stromům zajímavá. Hanka zatím v autě chrupkala, protože strachy aby nezaspala, téměř nezamhouřila oko. Po mém zápisu se začali sjíždět naši kamarádi jak psí tak lidští.

Začátek závodu byl stanoven na devátou hodinu, ale díky opozdilcům byl o půl hodinky posunut. Psi byli rozděleni na velká a malá plemena do kterých jsem spadal nejen já, ale i třeba Gary nebo Trinča. Mezi velká plemena se počítali chrti a jejich příbuzní, irští vlkodavové, rr, vok. Ti měli trať dlouhou 950 m a vedla po celém obvodu ( samaozřejmě se zlomama) louky. Po odběhnutí velkých plemen se trať přestavila na délku 700m pro malá plemena a na zbytku louky se běhali licence s tréninkama.

Já jsem původně měl běžet s australáčkem Drakem, ale vzhledem k tomu, že je to ještě prcek a panička neměla košík, což byl docela problém, tak nakonec běžel solo licenci a já oba běhy běžel sám. V prvním kole jsem běžel jako druhý po Trinče s Garym. Ti nejdřív v půlce trasy ulovili střapec a pak v killu Trinča odmítla pustit kůži, která tam byla podle nových předpisů uvázána. Naštěstí jí museli sundat a tak jsem měl jen samotný střapeček. Běžel jsme moc pěkně a dostal jsem 80b. Pak jsme čekali až odběhnou všichni moji kamarádi a další spousta natěšených psíků. První kolo skončilo chvilku před půl druhou. Jenže pak nastala hodinu a půl dlouhá pauza, která druhé kolo a závěrečné vyhlašování posunula do tmy. Tentokrát začínala malá plemena a tak jsem svůj běh měl rychle za sebou. Pak nastalo nekonečné čekání. Naštěstí tam byl u auta stín a tak jsem měl kde odpočívat, udělali jsme si procházku na pořádné vyvenčení a taky stánek s dobrůtkama byl moc fajn. Druhé kolo velkých plemen probíhalo za pořádného šera, takže na druhý konec louky při sebelepší vůli vidět nebylo a páníčkům nezbývalo než doufat, že jejich psi opravdu běží za střapcem a ne třeba za právě vyběhnuvším zajícem.

Vyhlašování výsledků se konalo už za naprosté tmy a muselo se svítit světlama od auta, aby vůbec byla jména na diplomech k přečtení. Vzhledem k tomu, že jsme byl jediný zástupce svého plemene, tak jsem se stal Mistrem ČR s počtem bodů 155. Z Kralup jsme odjíželi po půl osmé naprosto utrmácení.

Závěrem musím říct, že trať byla skvěle připravená, zázemí taktéž a všude byla vidět snaha o co nejrychlejší průběh. Jenže díky nesmyslně dlouhé pauze se nakonec končilo až za tmy a nevím, jestli náhodou konec druhého kola velkých plemen nebyl na hranici ( možná i za hranicí) regulérnosti, navíc rozhodčí určitě nemohli vidět celý běh. Navíc jsme se setkala s něčím, na co jsme původně chtěla podat protest, ale díky konci a mému prochladnutí jsme to vzdala. Jednalo se o posouzení běhu jistých psů jednoho plemene a jejich podivně vysokému počtu bodů ... jak v prvním tak ve druhém kole oba psi na trati odběhli kus, pak si vzájemně pohráli, odběhli téměř mimo vytyčenou plochu, následně se vrátili o kus jinam a doběhli. Vím jen hodnocení prvního kola, kdy se jejich bodový zisk pohyboval výš než u jiných psů, kteří poctivě odběhli celou trať bez sebemenšího zaváhání. Musím říct, že tohle mi vůči ostatním nepřijde fér, jen doufám, že se jednalo o náhodu a ne pravidlo. 

Takže celkové rezumé? Hodně rozpačitý dojem umocněný srovnáním závodu v Lounech.

Neměla jsem s sebou fotoaparát a tak jsem mezi přispěvateli CCC našla jedinou Brutovu fotku a to ještě ve chvíli, kdy odpočíval u auta. Nafotila jí Zuzana Vondráčková ....děkujeme

http://vewelyn.rajce.idnes.cz/Kralupy_nad_Vltavou/#DSC_0488.jpg