Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství Moravy v Rudné pod Pradědem 9.8.2008

13. 8. 2008

Je pátek večer a páníčci opět balí. Tentokrát prý jedeme na dlouhý výlet, který začíná coursingem v Rudné. Já budu závodit a Aluška si zatrénuje. Moc se těšíme :-)

Vyjíždíme velmi brzy ráno ve 2 hodiny. Cesta nám krásně ubíhá a tak jsme za chvíli za Hradcem, kde na chvíli stavíme na venčení. Pak už jedeme rovnou do Rudné. Naštěstí nikde není žádná objížďka a proto jsme na místě dostatečně včas. Páníček jde pomáhat Karlosovi na dráhu a panička pro změnu Barče s papírama a přípravou medailí.

Aluška si zaběhla trať jako první v téninkovém běhu. Musím říct, že upalovala, jak když jí hoří za patama. Panička měla obrovskou radost, přece jen je holka ještě maličká. Navíc jsou na dráze tři překážky, které nám trochu běh ztěžují.

Já běžel 19 běh s argentinskou dogou Tarou. Běžel jsem prý moc pěkně za 82 bodů. Překážky jsem překonal bez potíží a zakilloval jsem jako vždy s velkou razancí. Počasí se nám trochu vysmívalo. Ráno pršelo, později vyšlo sluníčko a nakonec mezi prvním a druhým během lilo jako z konve. Naštěstí se počasí brzy umoudřilo a tak se mohlo uskutečnit druhé kolo. V tom jsem běžel opět 19 běh, jenže tentokrát s kamarádkou Arwenkou a pitbulkou Astou. Asi tak ve čtvrtině trati jsem zakopl a udělal parádní salto, holky mezitím odběhly o kus dál. Jenže já se zvedl a hnal se za střapečkem tak rychle, že jsem je těsně před cílem dohnal a na killu rozrazil jak kuželky. Krapítečko jsme se poškorpili s Astou, přece jen jsme oba chtěli střapeček jako první. :-)

Po skončení druhého kola jdou trénovat mladí nebo starší pejsci. Mezi nima je i Aluška, opět bravurně zvládá celou dráhu a v cíli krásně killuje. Opravdu v ní australandám vyrůstá zdatná konkurence.

Pak už čekáme jen na spočítání bodů, dopsání diplomů a vyhlášení vítězů. Já mám nakonec v součtu 165 bodů a jsem první ( jak by také ne, když jsem tam jediný zástupce australských honáckých psů). Všichni jsme dostali diplom, medaili a spoustu dobrůtek od sponzorů.

Moc děkujeme Barče, Karlosovi a všem ostatním, co se podíleli na přípravě Mistrovství. Vše bylo do puntíku připraveno, zorganizováno a díky práci všech zůčastněných i krásně oživeno novou dráhou s překážkami.