Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkendovka v České Vsi 19. - 21.9.2008

22. 9. 2008

Vzhledem k tomu, že je u nás Balinka, tak panička odkládá náš odjezd co nejdéle to jde. Bali totiž zůstává doma a musí na dvorku počkat na návrat dětí ze školy. Naštěstí ne moc dlouho. Takže teprve ráno se balí a vše připravuje.

Nakonec vyjíždíme v devět hodin, stále je mlha a dost chladno. Balinka leží stočená v boudě a snad bude spát. Prahou projíždíme poměrně v klidu a míříme směrem k Hradci Králové. Kousek před Hradcem děláme velkou zastávku. Jdeme na návštěvu k naší kamarádce Blance. Hned jí proženu kočku Mínu, Aluška okoukne Mařku a honem se jdeme schovat do kuchyně, kde to krásně voní. Nevím, ale nejvíc se mi líbila atrapa kočky, která byla položená uprostřed stojanu na kytky. Neustále jsem jí chodil očuchávat a kontrolovat, jestli náhodou neobživla. Aluška mezitím vyčmuchala kočičí baštění a než jí v tom někdo zabránil, tak půlku slupla. Po téměř dvou hodinách odjíždíme. Hradec tentokrát není vůbec ucpaný, páníčci už mají nacvičenou trasu a tak bez potíží spěcháme dál. Kousek za Hradcem nás zastaví kolona, před námi je bouračka a tak se páníčci dohadují, kudy vše objet. Nakonec nám pomáhá řidič auta před námi. Je místní a do Holic nás provede okreskama. Dál trefíme bez potíží. Opět před Žamberkem stavíme na našem venčícím místě, kde s Aluškou chvilku řádíme a protahujeme si nožky. Cesta pokračuje. V půl páté jsme na místě, páníčci vybalí, převléknou se a pak honem jdeme ven. Už na nás čeká Martina s Berrym a Affí. Aluška si s Affinkou hned padly do oka a řádně spolu řádí. Těsně před šestou přijíždí figurant Rosťa. Panička nás přihlásila oba a je moc zvědavá, jak se nám bude dařit. Jdu s páníčkem dřív než Aluška. Jako první mi Rosťa hází peška. Já nic, co kdyby na něm byl zase písek jako vloni? Nakonec Rosťa vezme kůžičku, přiváže na ní pár kousků střapečku a to už neodolám. Žádný písek, jen strašně skvělá hra.  Aluška nastupuje po mně. Nedělá žádné okolky a kouše jak o život. Nikdo by do ní neřekl, že nikdy nic podobného nedělala a ještě nedávno se jí o takových hrátkách mohlo akorát zdát.  Počkáme do konce prvního kola a pak jdeme znovu. Na konci druhého kola už jsem unavený a tak koušu s menší razancí. Hned jdu do pokoje odpočívat. Mezitím Aluška kouše podruhé a ještě líp než v kole prvním. Rosťa nás oba moc chválí. Večer Aluška jde do Salonu, kde nacvičuje výstavní postoj, ukazuje zoubky a taky si hraje s ostatními štěňaty. Bohužel se paničce udělá zle a tak večer a část noci pobíhá neustále na záchod. Začíná pršet.

Ráno vstáváme dost brzy, aby jsme se stihli v klidu vyvenčit. Venku mrholí, všude je mokro. Po snídani se Barča rozhodla, že ač je venku zima a prší.. teda "mrholí" , tak Mistrovství Slezska se uskuteční. Páníček šel pomáhat Karlosovi stavět dráhu, panička Barče razítkovala diplomy a my s Aluškou netrpělivě čekali na start. V prvním kole jsem měl jako partnerku ovčandu Elis a oba jsme běželi jako o život.  Ve druhém jsem k sobě dostal kamarádku Dinulku a to snad bylo ještě lepší. Sice mi holka odběhla, ale to vůbec nevadilo. Aluška si na svůj běh musela počkat až na úplný konec. Poprve běžela v párovém běhu a musím říct, že si vedla velmi dobře. Panička z nás měla hroznou radost. Vzhledem k tomu, že jsem byl na startu jediný australský honácký pes, tak jsem se stal Mistrem Slezska s vysokým počtem bodů. Odpoledne jsme šli s paničkou, Gwen a Dinulkou na pořádnou procházku... jak jinak než v dešti, brodili jsme se potokem, loužema, blátem, větřili vysokou... zkrátka procházka se vším všudy. Večer ještě Aluška odešla do Salonu na trénink výstavních postojů, hrátky s Affí a blbnutí s dalšíma pejskama.

Nedělní ráno nás přivítalo bez deště jen s mlhou. Proběhlo rychlé venčení, snídaně a už tu byl Rosťa. Opět se kousalo. Já šel jen jednou, ale Aluška dvakrát a klidně by ještě kousala dál. Mezitím panička zabalila a připravila vše k odjezdu. Po skončení obran se ještě jdeme proběhnout s Fanynkou, Gripenem a Elis. Pobyt končíme procházkou s Gwen a Dinulkou. Odjíždíme poslední téměř ve tři hodiny. Domů přijíždíme po víc jak sedmi hodinách těsně před devátou večer.

Moc všem děkujeme a těšíme se na další víkendovku.