Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejdříve vysvětlení kdo je kdo

22. 10. 2006

Jmenuji se Béďa III. a jsem osmák degu. Narodil jsem se téměř před dvěma lety na Vánoční svátky.

Do rodiny jsem se dostal v zimě, jako ještě malý drobeček a děti s paničkou mně dopiplaly. Ta trojka za jménem znamená, že jsem třetí v pořadí. První byl nemocný a dost kousavý osmák, který skončil tragicky...upekl se na balkóně. Druhý byl úžasný mazel a taky akrobat. Představte si, že přežil pád z balkónu o patro níž. Až na šok a drobné pokuhávání mu vůbec nic nebylo. Ovšem sousedka byla šťastná, že jsme se odstěhovali....moc se bála myší.:)) Béďa II. umřel před dvěma lety na Vánoce....měl cukrovku. To byla pro děti velká rána a tak jim táta slíbil náhradu. Narodil jsem se právě včas, aby jsem jim zacelil alespoň trochu bolístku. A musím říct, že to zvládám výborně. Miluju okusování čehokoliv.....klecí počínaje, dveřma konče. Jsem hlodavec, tak nechápu, že si všichni ještě nezvykli :))

Víc o mně napíší děti, přece jen jsem jejich a ne paničky. Ta jen hlídá, jestli po mně děti včas uklízí, mazlí se se mnou, občas se o mně stará...ale to jen tehdy, když děti odjedou na prázdniny.

Sněženka je bílá kočička, která k nám přibyla před rokem v listopadu. Je jí rok a je hrozně plachá. Původně se mělo jednat o kočku venkovní, která by lovila případné myši. Jenže měla kočičí chřipku a po vyléčení nastaly mrazy, tak panička usoudila, že by nastydla znovu a nechala jí doma. Od té doby ven moc nechce. Když už vyběhne, tak maximálně běhá po střeše, ale nikam dál ne. Stále trpí na zanícená očička a taky potvůrka chytá blešky. Půjde na kastraci, protože žádná koťátka panička doma  nechce.

Kastraci má Sněženka za sebou, proběhla bez problémů. Důvěrně jí oslovujeme "Sviní", "Sví", "Snížku" .....slyší na vše, ale od paničky nejčastěji na "Sví". Naučila se pomalu chodit ven na zahrádku a na strom, pobíhá po zdi, ovšem je hrozně plachá, takže každé větší zašustění v ní vyvolává paniku. Taky se jí jednou povedlo skočit z okna do ulice za kocourem, ten jí napadl a od té doby se bojí i vlézt do okna.Je to velká mazlilka, doma drápky nechává zatažené. Jen cizích lidí se stále ještě hrozně moc bojí a to i doma návštěv.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář